• Tłumacz języka migowego

Autor Rafał Wróbel

Ostatnie artykuły

  • Lekcja z Seulu

    Lekcja z Seulu

    Panikę kojarzymy zwykle z sytuacją krytyczną, stwarzającą bezpośrednie zagrożenia dla życia, wymagającą natychmiastowej ucieczki, której często towarzyszą nieznane, a czasem również dynamicznie zmieniające się warunki otoczenia. Niestety pod wpływem paniki człowiek podejmuje działania nieracjonalne, często stanowiące większe zagrożenia aniżeli to, co ją wywołało. Tak się stało podczas obchodów Halloween w 2022 r. w Seulu, w Korei Południowej.

    Dział
    Świat katastrof
    Data publikacji
    2023-09-12
  • Stopnie alarmowe - bądź czujny

    Stopnie alarmowe - bądź czujny

    Stopnie alarmowe i stopnie alarmowe CRP (dla zagrożeń w cyberprzestrzeni) weszły na stałe do zestawu narzędzi, którymi dysponują organy administracji publicznej oraz kierownicy służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym za zarządzanie kryzysowe. Wykorzystywane są podczas szeroko pojętych działań o charakterze antyterrorystycznym.

    Dział
    Ratownictwo i ochrona ludności
    Data publikacji
    2023-05-18
  • Bezpiecznie w Arkadach

    Bezpiecznie w Arkadach

    Prezydent USA Joe Biden przybył do Polski z wizytą tuż przed rocznicą ataku Rosji na Ukrainę - w tym kontekście jego obecność miała szczególne znaczenie. Nic dziwnego zatem, że na przemówienie polityka ściągnęły tłumy. W jaki sposób zapewniono bezpieczeństwo zgromadzonym? Jak wyglądała organizacja i warunki ewakuacji, nad którymi czuwała Państwowa Straż Pożarna?

     

    Dział
    Rozpoznawanie zagrożeń
    Data publikacji
    2023-04-19
  • Stopnie alarmowe

    Stopnie alarmowe

    Stopnie alarmowe zaprojektowano pierwotnie na potrzeby ochrony obiektów NATO. Z czasem weszły do rozwiązań krajowych, jako odpowiedź na zagrożenie atakiem terrorystycznym, sabotażowym lub cyberatakiem.

    Dział
    Prawo
    Data publikacji
    2017-04-11
  • Ochrona infrastruktury krytycznej

    Ochrona infrastruktury krytycznej

    Infrastruktura krytyczna to pojęcie odnoszące się do grupy obiektów, urządzeń, instalacji oraz usług wymagających szczególnej ochrony - z uwagi na realizowane funkcje oraz wzajemne zależności. Ochrona ta z zasady opiera się na doświadczeniach, fachowej wiedzy oraz wymaganiach poszczególnych sektorów. Ochrona infrastruktury krytycznej w Polsce, zdefiniowana stosunkowo niedawno, w nowym podejściu zakłada podejście procesowe - obejmujące liczne obszary zadaniowe i kompetencje oraz angażujące wiele zainteresowanych stron.

    Dział
    Różności
    Data publikacji
    2016-08-03
wszystkie artykuły autora

do góry