www.poż@rnictwo

Turystyka bez ryzyka

Kategoria: www.poż@rnictwo

Sezon urlopowy w pełni. Przed każdym wyjazdem większość z nas tworzy listę – na papierze lub chociażby w głowie: co jeszcze trzeba zrobić, o czym pamiętać, co zabrać itp. Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło pomóc w tych przygotowaniach.

W ramach akcji informacyjnej na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa turystów powołało do życia stronę www.turystykabezryzyka.gov.pl.

Grafika strony zasługuje z pewnością na pochwałę. Portal jest czytelny, a jego autorom udało się to osiągnąć w sposób niebanalny. Najpierw wybieramy odpowiedni drogowskaz, określający cel podróży. Można wybrać indywidualne bądź zorganizowane podróże krajowe i zagraniczne. Po kliknięciu na dany znak otwiera się czytelne menu z zakładkami: Planowanie wyjazdu, Transport, Bagaż w podróży, Zdrowie i ubezpieczenie, Wizy i paszporty, Wypoczynek dzieci i młodzieży, Sprawdź, zanim podpiszesz umowę, a także Trudne sytuacje. Na górze strony, dla zapominalskich, przygotowana jest lista rzeczy do zrobienia w pliku PDF, którą można wydrukować i – mówiąc kolokwialnie – odhaczać to, co zostało już przygotowane.

Krótkie, zapisane w punktach porady z pewnością się przydadzą. Mowa w nich chociażby o prawach podróżujących na terenie UE. To zwięzłe podpowiedzi dla podróżujących, niezależnie od tego, dokąd się wybierają i na jaki środek transportu się zdecydują. I choć niektóre porady wydają się oczywiste, warto wspomnieć, że często to właśnie o takich oczywistościach zapominamy, wybierając się w podróż.

eM.