Szkolenie
znaleziono wiadomości: 17
Sposób na naukę ewakuacji
Wraz z rozwojem naszej wiedzy na temat procesów przyswajania nowych treści rośnie nasza umiejętność tworzenia lepszych, ciekawszych i bardziej efektywnych materiałów edukacyjnych. Neuronauki, w tym neurodydaktyka, instruują nas, jak powinniśmy uczyć się samemu oraz jak przekazywać tę wiedzę dalej. W dalszej części artykułu zostanie zaprezentowana gra edukacyjna, która powstała według wyżej wspomnianych zasad.
Lubelska przygoda
Powszechnie wiadomo, że zawód strażaka cieszy się społecznym uznaniem. Wiele dziewczynek i chłopców marzy, by zostać w przyszłości zawodowymi strażakami. Po wycieczce w lubelskim Interaktywnym Centrum Edukacji Przeciwpożarowej (ICEP) grono ochotników i przyszłych funkcjonariuszy PSP z pewnością urośnie.
Trudny teren okiełznany!
To był bardzo intensywny rok. Odwiedziliśmy 12 województw, 34 powiaty, pokonaliśmy 15 000 km. Tak przedstawia się podsumowanie szkoleń z bezpiecznej jazdy wozami pożarniczymi w trudnym terenie, które zrealizowaliśmy w 2023 r.
Zielonogórski Ognik
Coraz częściej w przestrzeni medialnej możemy usłyszeć o młodych osobach, które sprawnie i prawidłowo potrafią zgłosić zagrożenie czy nawet udzielić pomocy osobom potrzebującym. Również w powiecie zielonogórskim miało miejsce kilka przypadków, w których w rolę ratownika wcieliły się dzieci lub młodzież. Z dużym prawdopodobieństwem ich wzorowe zachowanie jest wynikiem spotkań edukacyjnych. Należy jednak pamiętać,
Przygoda w Przerwankach
Jedną z kultywowanych od lat zorganizowanych form edukacji w zakresie ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej są letnie obozy MDP. Rokrocznie w całym kraju w okresie wakacyjnym jednostki OSP samodzielnie lub we współpracy z innymi jednostkami, w tym PSP, podejmują wysiłek zorganizowania dla najmłodszych adeptów sztuki pożarniczej znacznie ponad 400 takich inicjatyw. Jedna z nich był V Obóz MDP Powiatu Otwockiego Przerwanki 2023.
Lubuski fenomen w prewencji społecznej
Do niedawna działalność Państwowej Straży Pożarnej opierała się na dwóch filarach: działalności kontrolno-rozpoznawczej oraz operacyjnej. Jednak kilka lat temu stwierdzono, że warto położyć nacisk na edukację oraz promocję bezpiecznych zachowań wśród społeczeństwa. I tak wykreował się trzeci, równie istotny filar, nazwany prewencją społeczną.
We play with Firenerd
W dniach 17-21 maja w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyły się Warsztaty Ogniowe 2023, czyli szkolenie z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych, prowadzone w języku angielskim przez uważanego za jednego z najlepszych w tej dziedzinie szwedzkiego instruktora Larsa Axelssona, znanego szerzej jako The Swedish Firenerd.
Nowa misja
Oferta CNBOP-PIB została w ostatnim czasie rozszerzona o szkolenia dla pilotów bezzałogowych statków powietrznych należących do formacji mundurowych. Dotąd na rynku brakowało kursów szytych na miarę, skierowanych do strażaków, policjantów i pracowników cywilnych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem publicznym. W maju ukończyli kurs i zdali egzaminy pierwsi absolwenci nowego ośrodka szkolenia pilotów BSP w CNBOP-PIB.
Jazda w trudnym terenie
Strażacy dysponowani są do zgłoszeń o szerokim spektrum zadań i muszą wiedzieć, jak sobie poradzić na zróżnicowanym, wymagającym, a także często nowym dla nich terenie. Podczas takich wyjazdów liczy się każda minuta - tu nie ma miejsca na pomyłki, a tym bardziej testowanie możliwości strażaków czy auta.
Uczelnia przyszłości
Wyniki ostatniej okresowej ewaluacji jakości działalności naukowej plasują Szkołę Główną Służby Pożarniczej w gronie najlepszych uczelni w Polsce. Nastał właściwy moment na zmianę nazwy - stanie się akademią nie tylko tytularnie, ale na podstawie rzeczywistych osiągnięć.