Swim Team SGSP

Kategoria: Sport i rekreacja

Już po raz siedemnasty miłośnicy pływania noszący na co dzień mundury spotkali się na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych Szczytno 2016. Mł. bryg. Piotr Wawrzynkiewicz, nazywany z sympatii przez podchorążych SGSP Treneros Wrona, od 35 lat swój dzień zaczyna od pływania. Zbliża się 5.55, a więc zbiórka, rozgrzewka i cały Swim Team SGSP wskakuje do basenu. Trening jest ciężki i bardzo zróżnicowany. Dodatkowe ćwiczenia siłowe i obowiązkowe rozciąganie dodają mocy.

A wszystko to dla utrzymania doskonałej kondycji fizycznej w służbie PSP, dobrego zdrowia oraz możliwości sprawdzania się na zawodach. Z ostatnich pływackich zmagań studenci i kadra SGSP przywieźli łącznie 36 medali, w tym większość złotych, co pozwoliło zdobyć tytuł najlepszej drużyny na mistrzostwach.

Ale na tym nie koniec… Swim Team SGSP reprezentował Polskę w prestiżowych zawodach European Police and Fire Games – Huelva 2016, które odbyły się w Hiszpanii. Walka była bardzo ciężka, gdyż na słupkach startowych stanęli również zawodnicy ze światowych rankingów pływackich. Pływakom z SGSP udało się przywieźć 27 medali.

Reprezentacja Szkoły po tych sukcesach z całą pewnością nie osiądzie na laurach, lecz codziennym treningiem będzie przygotowywała się do kolejnych startów. Najbliższe plany to udział w zawodach World Police and Fire Games (WPFG), które odbędą się w Los Angeles. Od stycznia zaczynamy szukać sponsorów, dzięki którym będzie mogła w nich uczestniczyć większa liczba zawodników SGSP.

Agnieszka Deberna,
fot. Przemysław Waraczewski