Grudzień 2020

Kategoria: Okładki

Jestem dobrej myśli

Bóg, Honor, Ojczyzna - to nie tylko hasło ze sztandarów. Z wiarą, determinacją i nadzieją będziemy pomagali w walce z wirusem i wkońcu ją wygramy. Konczymy trudny rok z nadzieją na lepszy - podkreśla nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendnt główny PSP, podsumowując pierwszy rok swojego urzędowania.

Dubai Torch Tower

Torch w języku angielskim to pochodnia. Osoba, która nadała tę nazwę 79-piętrowemu wieżowcowi w Dubaju, miała chyba zdolności prekognicyjne. Od jego otwarcia w 2011 r. miały w nim miejsce dwa poważne pożary i jeden mniejszy (przynajmniej o tylu wiadomo).

Chłopiec z bibuły  

W okresie przedświątecznym brytyjska straż pożarna szczególnie dba o to, aby ostrzec społeczeństwo przed nieprawidłowym użytkowaniem świeczek i kadzidełek. W broszurze o bezpieczeństwie pożarowym w czasie świąt nie wyszczególniono jednak, że świeczki, przebrania z łatwopalnych materiałów i grupa 8-letnich dzieci to bardzo złe połączenie.

Bezpieczeństwo pożarowe na czas świąt

O tym, że okres świąteczny to czas radości – wiadomo. Faktem jest, że chcemy wówczas kupić choć chwilę beztroski w zaganianym świecie. Spróbujmy zatem zapewnić sobie bezpieczną pożarowo beztroskę w Boże Narodzenie.

Milenijna klątwa

Sylwester z pewnością jest dniem, którego strażacy nie lubią. W 1999 r. dzień 31 grudnia skupiał uwagę wszystkich na tzw. klątwie milenijnej, która to miała spowodować problemy z funkcjonowaniem systemów komputerowych. Jednak na Śląsku strażacy mieli głowę zaprzątniętą czymś zupełnie innym.

Zamykamy rok!

Powoli zbliżamy się do zakończenia roku budżetowego. W natłoku bieżących spraw będziemy sprawdzali i weryfikowali zapisy w księgach rachunkowych. Od tego, jak rzetelnie przeprowadzimy te czynności, zależy poprawność sporządzenia sprawozdania finansowego naszej jednostki.