Listopad 2020

Kategoria: Okładki

Q&A z komendantem głównym PSP

8 października odbył się pierwszy w dziejach Państwowej Straży Pożarnej czat z jej komendantem głównym.

Pokolenia w PSP

Słyszymy czasem, że „dzisiejsza młodzież” jest trudna we współpracy. Na zmianach z przewagą strażaków doświadczonych panują inne zwyczaje i rytuały niż w młodszych zespołach. Skąd wynikają i na czym polegają te różnice? I jak je niwelować?

Houston, mamy problem

W Deer Park w pobliżu Houston w Teksasie 17 marca 2019 r. około 10.00 zapalił się zbiornik zawierający naftę. W efekcie wyprodukowano 80 tys. m3 toksycznych ścieków, których nikt nie chciał przyjąć.

Za długoletnią służbę

Znaki zaszczytne lub też wyróżnienia zaszczytne (zwane odznaczeniami) sklasyfikować można według ich rangi w trzech rodzajach, z których najwyższe są ordery, potem odznaczenia, a później odznaki.

Historia i nowoczesność

O wyzwaniach, które stoją przed Centralnym Muzeum Pożarnictwa w dobie pandemii koronawirusa, aktualnych wystawach oraz planach wprowadzenia nowoczesnych technologii w prezentacji zbiorów w rozmowie z dyrektorem CMP st. bryg. Januszem Gancarczykiem.

Przegląd muzealny

W jaki sposób misja CMP w Mysłowicach, czyli popularyzowanie historii ochrony przeciwpożarowej, przejawia się w tematyce wystaw czasowych? Zapoznajmy się z dokonaniami muzeum na tym polu w 2020 r.