Wrzesień 2020

Kategoria: Okładki

Szybko i skutecznie

O dziłaniach polskich strażaków w Bejrucie oraz nowym umundurowaniu funkcjonariuszy PSP w rozmowie z 11 sierpnia (dniu powrotu  grupy MUSAR Polnad do kraju) z komendantem głównym PSP nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem

Prawo musi dogonić rzeczywistość

Dotychczas nie został przygotowany i uchwalony jeden akt prawny, który w sposób kompleksowy regulowałby całokształt zagadnień związanych z szeroko rozumianą ochroną ludności. Uregulowania w zakresie struktur i zadań są obecnie nieadekwatne do występujących potrzeb. Najwyższy czas to naprawić.

KPP w statystykach PSP

Wśród wielu działań, które podejmują strażacy na miejscu zdarzenia, jest udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Podczas jakiego rodzaju interwencji zdarza się to najczęściej?

Strażak w pracowni rezonansu

Wiedza strażaków na temat funkcjonowania pracowni rezonansu magnetycznego i świadomość występujących w nich zagrożeń jest niewielka. Problemy może powodować niesłychanie silne pole magnetyczne, ale nie tylko.

Inwentaryzacja na horyzoncie

Inwentaryzacja zbliża się nieubłaganie wielkimi krokami. Warto pomyśleć o niej już teraz i odświeżyć sobie najważniejsze informacje, aby nie zapomnieć o istotnych czynnościach inwentaryzacyjnych w naszej jednostce.