Lipiec 2020

Kategoria: Okładki

Strażacy i terytorialsi w boju

Faktyczna współpraca Wojsk Obrony Terytorialnej z PSP i OSP przynosi konkretne owoce. O tym, co strażacy mogą dać WOT, a WOT strażakom oraz dlaczego pożarnicy są tak mile widziani w tej formacji w rozmowie z gen. dyw. Wiesławem Kukułą, dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej.

#GaszynChallenge

Obserwując w ostatnim czasie media społecznościowe, wszędzie można dostrzec nagrania ludzi robiących pompki. To akcja #GaszynChallenge. Gaszyn leży między Praszką a Wieluniem, w województwie łódzkim. Strażak ochotnik z tej liczącej niespełna tysiąc mieszkańców wioski wymyślił tę akcję, by pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi.

Durny papierek z pieczątką?!

Takim wykrzyknieniem rozpoczął się jeden z internetowych tekstów, dotyczący trudności w dopuszczaniu do użytkowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej pojazdów pożarniczych sprowadzanych z zagranicy.

Latający gaśniczy Dromader

W Polsce samoloty gaśnicze to domena Lasów Państwowych, które co roku czarterują od prywatnych firm lotniczych około 30 takich maszyn.

RKO w dobie COVID-19

W jaki sposób w obliczu zagrożenia koronawirusem wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową skutecznie, a zarazem mając przede wszystkim na względzie własne bezpieczeństwo? Mówią o tym nowe wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji.