Maj 2020

Kategoria: Okładki

Tydzień walki z żywiołem

Biebrzański Park Narodowy to unikatowe miejsce w skali kraju, ale także Europy. Zajmuje około 59 tys. hektarów, jest ostoją dzikich zwierząt oraz chronionych gatunków ptaków i roślin. Niestety w ostatnich tygodniach dotknęły je potężne, katastrofalne w skutkach pożary.

Jak powstrzymać SARS-CoV-2? 

O powodach, dla których Lubuskie zajmuje ostatnie miejsce pod względem liczby zarażonych koronawirusem w Polsce, o wieloaspektowych działaniach podejmowanych wcześniej i obecnie przez służby medyczne, sanitarne, mundurowe (w tym PSP) i inne w walce z pandemią COVID-19 rozmawiamy z Waldemarem Gredką, dyrektorem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Produkcja radioaktywnego pyłu

Pożar w pobliżu czarnobylskiej elektrowni okazał się nieprzewidywalny, rozprzestrzeniał się z podmuchami wiatru i dotarł bezpośrednio na obszar Zony. Czy są powody do obaw?

Na ratunek turystom

Grono pasjonatów ratownictwa powołało do życia projekt „Bezpieczny Kazbek”. Co roku w sezonie letnim dbają o bezpieczeństwo ludzi zdobywających szczyt liczący 5054 m n.p.m.

Strażacy w walce z epidemiami

Społeczeństwo polskie po I wojnie światowej, które przez 123 lata walczyło o własną państwowość, zmuszone było zmierzyć się z głodem i epidemiami wielu chorób.