Luty 2020

Kategoria: Okładki

KATAKLIZM NA ANTYPODACH

Śmierć trzydziestu trzech osób, zniszczenie tysięcy domów i spalenie blisko 20 mln hektarów ziemi – takie spustoszenie siał ogień w ostatnich miesiącach w kraju kangurów i koali. 

LOTNICZA OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA ROSJI

Federacja Rosyjska jest największym krajem świata. Obejmuje dwa kontynenty. Lotnictwo nie jest tam luksusem, a koniecznością. Również lotnictwo strażackie.

SPRAWDZIAN DLA INSTRUKTORÓW

W dniach 7-10 stycznia 2020 r. miała miejsce unifikacja instruktorów ratownictwa wysokościowego krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

AUSCHWITZ-BIRKENAU - 75 LAT OD WYZWOLENIA

302 funkcjonariuszy PSP i druhów OSP, 77 zastępów oraz blisko cztery miesiące ciężkiej, intensywnej pracy pionu kontrolno-rozpoznawczego – to  bilans operacji wojewódzkiej, w ramach której małopolscy strażacy w dniach 26-29 stycznia 2020 r. zabezpieczali jubileuszowe obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

HEŁM NIE NA KAŻDĄ OKAZJE

Środki ochrony indywidualnej mają gwarantować strażakowi bezpieczeństwo. Jednak ślepe stosowanie się do zasady ich pełnego użycia od początku do końca działań jest bezcelowe i negatywnie wpływa na ergonomię i efektywność pracy ratowników.