Październik 2019

Kategoria: Okładki

Budżet obywatelski w straży

Pozyskiwanie środków przez ochotnicze straże pożarne to temat rzeka. Źródeł finansowania jest wiele, ale nie każdy wie, jak z nich skorzystać. Katowiccy druhowie sięgają po środki, które na pierwszy rzut oka nie są przeznaczone dla strażaków.

Kurs na prewencję

Wystartowała ogólnopolska platforma e-learningowa w obszarze prewencji i integracji społecznej. O efektach, możliwościach i korzyściach płynących z tego przedsięwzięcia rozmawiamy ze st. bryg. Robertem Klonowskim, koordynatorem projektu.

Tragiczne zderzenie

Jeden z pierwszych dni września okazał się dramatyczny dla uczestników wypadku z udziałem autobusu, samochodu ciężarowego i osobowego, do którego doszło w Świniarsku na Sądecczyźnie.

Zrozumieć ciszę

W języku polskim funkcjonuje pojęcie „głuchoniemy” – sugeruje ono, że Głusi nie mają języka, co nie jest prawdą. Jak strażak może poznać ten język, jak dotrzeć do jego użytkowników, zwłaszcza gdy w sytuacji zagrożenia jego zadaniem jest udzielenie im pomocy? O tym wyzwaniu i innych problemach środowiska osób niesłyszących w kontekście ochrony przeciwpożarowej rozmawiamy z prezesem Polskiego Związku Głuchych Krzysztofem Kotyniewiczem i wiceprezesem PZG Kajetaną Maciejską-Roczan.    

Sportowa walka nad Wołgą

W tym roku miejscem spotkania najlepszych na świecie strażaków-sportowców był rosyjski Saratów.