Wrzesień 2019

Kategoria: Okładki

Pożar wyzwanie

W świąteczny poranek 15 sierpnia 2019 r. o godz. 5.50 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Myszkowie otrzymuje zgłoszenie o pożarze hali zakładu recyklingu i produkcji paliwa alternatywnego w Myszkowie. Zaczyna się kolejny trudny pożar na Śląsku.

Niedoceniane nosze płachtowe   

Ten rzadko stosowany przez strażaków-ratowników przyrząd ma cenne zalety i warto traktować go w określonych sytuacjach jako alternatywę dla noszy typu deska.

Operacja „Pol’and’Rock 2019”

Setki tysięcy miłośników rocka, pięć imprez masowych i ponad setka strażaków dbających o bezpieczeństwo uczestników znanego festiwalu.

Logistyka podczas akcji

Skuteczne prowadzenie długotrwałych działań ratowniczo-gaśniczych wymaga właściwego zabezpieczenia logistycznego jednostek PSP. Składa się na nie dostawa środków zaopatrzenia i usług logistycznych.

Drogi pożarowe

W naszej kulturze przekuto w prawo racjonalną zasadę, by pożary gasić. Niestety, nie na każdy pożar wystarczy gaśnica – przydałoby się coś większego i skuteczniejszego. Czasami należałoby uratować ludzi czekających w oknach budynku. Jedno i drugie jest niemożliwe bez szybkiego dostępu strażaków i ich sprzętu do budynku.

Coraz lepszy KDR

Funkcja kierującego działaniem ratowniczym stanowi kluczowy element całego systemu ratowniczego. Jak dobrze przygotować się do jej pełnienia?