Sierpień 2019

Kategoria: Okładki

Stanowisko kierowania  

Rozmowy z roztrzęsionymi dzwoniącymi, konieczność błyskawicznego podejmowania decyzji, stres, szczątkowe informacje, z których należy wyłuskać najistotniejsze, by precyzyjnie przyjąć zgłoszenie, a następnie zadysponować do zdarzenia właściwe siły i środki – to tylko kilka z całego zbioru elementów składających się na specyfikę służby w stanowiskach kierowania.

Alarm dla Oriona

Dolnośląskie zakłady Orion to największy w kraju producent pian i klejów poliuretanowych. W zakładzie tak dużego ryzyka muszą być prowadzone ćwiczenia z udziałem wielu podmiotów, w tym również PSP.

Bezpieczny pokład Gryfa

O bezpieczeństwie podróżujących promem decyduje nie tylko jego wyposażenie techniczne. Równie ważna jest organizacja działań prewencyjnych oraz prowadzenie akcji gaśniczej przez załogę w razie pożaru.

Miasto strażackie

Eisenhüttenstadt to liczące niespełna 25 tys. mieszkańców miasto w Brandenburgii, w powiecie Odra-Szprewa. Położone jest nad Odrą, tuż przy polsko-niemieckiej granicy (na wysokości woj. lubuskiego). Znane jest przede wszystkim jako ośrodek przemysłu metalurgicznego, ale promuje się również jako „miasto strażackie”.

Mama w mundurze 

Czy łatwo być jednocześnie strażakiem i matką? Z pewnością to duże wyzwanie. Jednak kobietom z pomocą przychodzi prawo.

Od samurajów do nowoczesnych strażaków

W budynku jednostki Tokyo Fire Department – Yotsuya Fire Station w dzielnicy Shinjuku historia przeplata się z teraźniejszością – znajduje się tam również muzeum tokijskiej straży pożarnej.