Luty 2019

Kategoria: Okładki

Pokój bez wyjścia

Gimnazjalistki: Amelia, Julia, Karolina, Małgorzata i Wiktoria przypłaciły życiem świętowanie urodzin w jednym z koszalińskich escape roomów. Do tragedii doszło 4 stycznia.

Pod zwiększonym nadzorem

Tragedia w koszalińskim escape roomie dała początek ogólnokrajowej akcji kontrolnej w podobnych budynkach i zmianom w prawie.

Niebezpieczne kriociecze

Wśród towarów niebezpiecznych, z którymi mogą się zetknąć strażacy w czasie działań ratowniczych, są ciecze kriogeniczne.

Tragedia, która wstrząsnęła Rosją

Był poniedziałek, 31 grudnia 2018 r. Na ulicach Magnitogorska panowała wszechobecna cisza. Ostatni dzień roku w Rosji jest jak Wigilia w Polsce. Była 6.02, kiedy niektórzy spośród mieszkańców bloku przy ul. Karola Marksa 164 obudzili się, nie wiedząc, co dzieje się wokół nich.

Zapobieganie nowotworom (cz. 2)

Podczas pożarów standardowych materiałów wyposażenia wnętrz w budynkach mieszkalnych wraz z dymem i gorącymi produktami spalania rozprzestrzenia się w atmosferze wiele niebezpiecznych związków chemicznych – również rakotwórczych.

Pożary podpowierzchniowe torfu

Na najbliższe dziesięciolecia prognozowany jest wzrost częstotliwości i uporczywości pożarów torfowisk. W wyniku takich zdarzeń tereny wyjątkowo cenne przyrodniczo mogą zostać całkowicie zniszczone, a do atmosfery przedostaną się duże ilości dwutlenku węgla.