Sierpień 2018

Kategoria: Okładki

Misja Szwecja 

Początek lipca był dla Szwedów wyjątkowo trudny. Środkową część kraju opanowały pożary lasów, które szybko wymknęły się spod kontroli. Biorąc pod uwagę fakt, że krajowe zasoby ratownicze były już od dłuższego czasu zaangażowane w działania gaśnicze, rząd Szwecji poprzez Unijny Mechanizm Ochrony Ludności zwrócił się do państw w nim uczestniczących o wsparcie w zakresie lotniczych i naziemnych zasobów ratowniczych.

Przećwiczyć autostradę 

W powszechnym przekonaniu drogi ekspresowe i autostrady są bezpieczniejsze od innych dróg publicznych. Statystyki pokazują jednak, że jest zgoła inaczej. Z wielu względów służby organizujące działania ratownicze powinny więc traktować je w sposób szczególny.

Egzotyczny gość

Choć strażacy mają bardzo różnorodny wachlarz zadań, niektóre mogą naprawdę zaskoczyć. Taka była akcja poszukiwawcza w powiecie piaseczyńskim.

Wielofunkcyjny zwiadowca

Drony i roboty zdalnie sterowane są wykorzystywane w grupach specjalistycznych PSP. Dzięki nim bezpieczeństwo działań znacznie wzrosło. Ratownicy nie muszą wchodzić w miejsca, w których przebywanie nie jest niezbędne w danym momencie, bo do rekonesansu mogą wykorzystywać drony.

Wakacje ze strażakami

Co roku na początku lipca w miejscowości Skrzynia nad Jeziorem Słonym organizowany jest obóz wypoczynkowo-szkoleniowy dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. I tak już od 20 lat! Może świadczyć to tylko o jednym: jego dobrej marce.