Czerwiec 2018

Kategoria: Okładki

Zdławić pożar pianą

Osobom postronnym gaszenie pożarów kojarzy się jedynie z wodą. Tymczasem bryg. dr hab. inż. Andrzej Mizerski, profesor SGSP z Zakładu Środków Gaśniczych i Neutralizujących, roztacza szerszą perspektywę.

Termowizja

Termowizja to technologia, która znajduje coraz większe uznanie i coraz powszechniejsze zastosowanie w działaniach straży pożarnych.

Jeden za wszystkich…  

Cztery lata temu, kiedy powstawała Akademia Małego Strażaka, należało do niej około dwadzieściorga dzieci. Teraz jest ich setka.

Hybrydy na drodze 

Z punktu widzenia uczestnika ruchu drogowego samochody hybrydowe i elektryczne nie różnią się niczym od samochodu z napędem tradycyjnym. Jeden i drugi ma cztery koła, kierownicę i pozwoli przemieścić się z punktu A do punktu B. Jednak strażacki punkt widzenia bierze dodatkowo pod uwagę konieczność kontaktu z takim autem w przypadku prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Kocioł Czarownic – nowe oblicze

Po trwającej ponad 20 lat modernizacji, Stadion Śląski w Chorzowie na stałe powrócił na mapę obiektów sportowych w Polsce. To nowoczesny i spełniający współczesne standardy obiekt.

Solidarność druhów

Jednostki ochotniczych straży pożarnych kojarzą się zazwyczaj z ratowaniem życia i mienia, tudzież zawodami sportowo-pożarniczymi. Tymczasem najbardziej charakterystycznymi cechami OSP Izdebnik są: wspólna zabawa, pokoleniowe tradycje i szczytne cele.