Maj 2018

Kategoria: Okładki

Pożar kościoła – jak ćwiczyć? 

W Polsce jest ponad 10 tys. kościołów katolickich oraz kilkaset świątyń innych wyznań. To zwykle najwyższe budynki w okolicy, a ich wieże często znajdują się poza zasięgiem drabin i podnośników pożarniczych.

Błonkoskrzydłe w natarciu 

Na przełomie kwietnia i maja, gdy temperatury są już wyższe, następuje intensywny rozwój owadów błonkoskrzydłych. Pszczoły, osy czy szerszenie towarzyszą nam aż do późnej jesieni.

Katastrofa w Poznaniu 

Wybuch gazu w poznańskiej kamienicy doprowadził do katastrofy budowlanej, w której śmierć poniosło 5 osób, a 21 zostało rannych.

Rydwany ognia

Pożary autobusów niestety nie są zjawiskiem lokalnym. Wręcz przeciwnie – stanowią zauważalny problem na całym świecie, a liczba takich pożarów w ostatnich latach wzrasta. W Polsce statystycznie pożar w autobusie powstaje co drugi dzień.

Bezpieczeństwo w domu i zagrodzie

Jeśli nasz dom jednorodzinny służy wyłącznie do celów mieszkalnych, jest naszą twierdzą: żadni urzędnicy, w tym strażacy, nie mają do niego wstępu bez specjalnego nakazu. Nie oznacza to jednak zupełnego zwolnienia z przestrzegania prawa.

Niosą pomoc, krzewią kulturę

Już prawie sto lat strażacy z jednostki w Suchowoli ratują ludzkie życie i mienie, współtworząc też kulturę gminy położonej w środku Europy.